Skrill

Skrill

Marka Skrill występuje na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, ale jej krótki staż nie powinien nikogo zmylić – firma wcześniej nazywała się Moneybookers, a to już nazwa, która powinna być doskonale znana szerokiemu gronu miłośników internetowego hazardu. Jest to jedna z kilku usług typu portfel elektroniczny, która zalicza się do grona liderów rynku, obok PayPala oraz Netellera. Bez większej przesady można jednak stwierdzić, że w przypadku korzystania z kasyn online Skrilll jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem wśród graczy z wielu różnych powodów, o których wspomnimy nieco później. Na razie jednak rozpoczniemy omawianie zagadnienia od opisania samej firmy Skrill.

Czym jest Skrill?

Zacznijmy od tego, że Skrill to firma świadcząca usługi w zakresie płatności online określanych ogólnie mianem portfeli elektronicznych. Cechuje się prostym i przejrzystym schematem działania oraz szeroką gamą różnych dostępnych możliwości. Szczególnie interesującą kwestią w przypadku Skrilla jest siedziba firmy, bowiem nie mieści się ona na Malcie, na Cyprze, czy w różnych innych uważanych za mniej lub bardziej egzotyczne krajach, ale w Wielkiej Brytanii – co oznacza zarazem, że cała jej działalność kontrolowana jest przez brytyjskie instytucje nadzorujące funkcjonowanie rynku finansowego. Jest to naturalnie bardzo dobra wiadomość, bowiem pozwala mieć pewność, że wszelkie operacje wykonywane przez Skrill są bezpieczne i w pełni legalne, zgodne z obowiązującym na Wyspach Brytyjskich prawodawstwem. Według informacji znajdujących się na stronie internetowej firmy prowadzi ona działalność już w ponad 200 krajach z całego świata, z jej usług korzysta 36 milionów osób, a rachunki prowadzone są w ponad 40 walutach. O ile nie można naturalnie w prosty i szybki sposób zweryfikować dwóch pierwszych danych (ale nie ma też powodu, by w nie nie wierzyć), to rzeczywiście liczba obsługiwanych walut jest doprawdy imponująca i pod tym względem Skrill naprawdę bije na głowę całą konkurencję.

Zalety firmy Skrill

Jak wspomniano już na wstępie, Skrill jest firmą świadczącą usługi portfela elektronicznego, a więc oferuje standardową funkcjonalność oczekiwaną od tego rodzaju przedsięwzięcia – a więc szybkie i sprawne przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami użytkowników tego serwisu. Dodatkowo pozwala na wykonanie szeregu dodatkowych operacji, a mianowicie wpłaty oraz wypłaty na tradycyjne rachunki bankowe, płatności w sklepach oraz na rzecz firmy usługowych (to akurat jest niezwykle interesującą wszystkich miłośników gier w kasynach online informacją, bowiem właśnie do tej kategorii zalicza się współpraca Skrilla z kasynami!), możliwość pośredniczenia podczas wykonywania płatności przy użyciu własnej karty kredytowej, bądź też płatniczej, a także wydania własnej karty płatniczej VISA lub MasterCard, co dla wielu osób będzie naprawdę cenną informacją. Dodatkowo też dostępna jest funkcjonalność zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i klientów biznesowych, co oznacza, że Skrill może być wykorzystywany nie tylko na potrzeby grania w kasynach online, ale także i jako potężne narzędzie biznesowe. Poniżej prezentujemy zalety Skrilla przydatne z punktu widzenia miłośnika grania w kasynach online:

  • Darmowe przesyłanie pieniędzy między kontami w serwisie Skrill – co oznacza, że po przesłaniu środków pieniężnych na swoje konto w tym serwisie możesz „doładować” swoje konto użytkownika w wybranym przez siebie kasynie obsługującym płatności za pośrednictwem Skrill bez dodatkowych kosztów (co nie jest możliwe przy korzystaniu np. z PayPala).
  • Natychmiastowe wpłaty i wypłaty przy użyciu rachunku bankowego – według informacji uzyskanych z firmy Skrill, wykorzystuje ona bardzo proste, lecz niezwykle skuteczne rozwiązanie polegające na otwarciu rachunków na rzecz firmy w każdym popularnym w danym kraju banku. Oznacza to, że jeśli użytkownik zamierza przelać środki pieniężne na swoje konto w serwisie Skrill, powinien wybrać rachunek docelowy w tym samym banku, który prowadzi jego rachunek osobisty. Wykonana w ten sposób transakcja zostanie potraktowana jako operacja w ramach banku i tym samym jej realizacja przebiegnie błyskawicznie, niezależnie od tego, czy zostanie zlecona w dzień roboczy, czy też wolny od pracy, a także o dowolnej godzinie – a nie tylko w trakcie godziny pracy banku.
  • Niskie prowizje od wypłat środków z bankomatu przy użyciu karty płatniczej MasterCard wydanej przez Skrill – wynosi ona równowartość 1,8 euro i jest niezależna od wypłacanej kwoty oraz od banku lub firmy obsługującej wybrany przez nas bankomat. Przekładając to na praktykę, prowizja w wysokości 1,8 euro jest naliczana podczas wypłaty środków pieniężnych w dowolnym bankomacie z całego świata, nie ma więc konieczności szukania punktu z bankomatem konkretnego banku lub też firmy pośredniczącej (jak np. Euronet).
  • Bardzo wysoki poziom zabezpieczeń środków finansowych oraz konta klienta – w rzeczywistości niektóre rozwiązania mogą wydawać się nieco przesadzone, ale mimo tego stanowią one dowód najwyższego poziomu zabezpieczeń wykorzystywanego przez Skrill.
  • Bardzo dobry poziom obsługi i pomocy technicznej – to także jest jedna z większych zalet firmy Skril, bowiem dostęp do wyczerpującej bazy danych informacji pozwalającej rozwiązać przeważającą większość wątpliwości oraz problemów, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z serwisu to po prostu olbrzymia oszczędność czasu, pozwalająca uzyskać pomoc bez oczekiwania na odpowiedź z działu wsparcia technicznego. A sam dział pomocy użytkownikom prowadzony przez firmę Skrill jest naprawdę kompetentny, na zadane przez nas specjalnie dobrane pytania testowe otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi zawierające także wiele dodatkowych pomocnych wskazówek. Tutaj firmie Skrill należy się naprawdę wielki plus.

Z naszego punktu widzenia Skrill jest naprawdę godną uwagi alternatywą dla innych rozwiązań oferowanych w kategorii portfeli elektronicznych.

Wady korzystania z systemu Skrill

Jak każde rozwiązanie występujące na rynku, także i w przypadku Skrilla można wskazać kilka mniej lub bardziej istotnych wad lub niedociągnięć. Z naszego punktu widzenia najistotniejszymi będą:

  • Brak współpracy Skrilla z innymi firmami zajmującymi się płatnościami – Skrill pozwala albo wysyłać i odbierać pieniądze od innych użytkowników Skrilla, korzystać z karty płatniczej MasterCard wydanej do konta Skrill, albo przesyłać środki finansowe na rachunek bankowy użytkownika. I to wszystko. Nie można za pomocą tej usługi wykonać płatności np. na rzecz osoby mającej konto w PayPalu, platnosci24.pl lub w innych tego typu usługach. Właściwie nie powinno to dziwić, jako że są to firmy konkurencyjne, niemniej jednak w innych rozwiązaniach, np. u Netellera można taką funkcjonalność jednak znaleźć. Ale jeśli niedawne doniesienia o przejęciu Skrilla przez firmę Neteller okażą się prawdą, to ograniczenie to powinno wkrótce zniknąć.
  • Nie do końca przejrzysty cennik opłat i prowizji – niektóre zapisy wymagają gruntownej analizy, bowiem użyte gdzieniegdzie sformułowania mogą być mylące. Najprawdopodobniej jest to jednak problem powstały podczas tłumaczenia i przygotowywania polskiej wersji językowej, w razie jakichkolwiek wątpliwości co do zasad naliczania prowizji najlepiej będzie skonsultować się z oryginalną, angielską wersją cennika.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc Skrill nie bez powodu cieszy się uznaniem internetowych hazardzistów z całego świata – niskie prowizje, szybka realizacja transakcji oraz wygoda użycia w przypadku Skrilla stoją na naprawdę wysokim poziomie i zasługują z pewnością na uwagę.